Reformer aletinin tasarımının ilk temelleri Joseph Pilates‘in 1. Dünya savaşı döneminde yaralı askerleri yataklarında tedavi etmeye başlamasıyla atılmıştır. Joseph Pilates’in hastanede yataklara ve duvarlara taktığı yaylarla hastaları tedavi etmesi aslında bugünün modern Reformer aletlerinin ilk denemeleridir. Bu çalışma ve tedavi sistemi sayesinde hastalar, yataklarından kalkmak zorunda kalmadan uygulayabildikleri yaylarla belli bir dirence karşı yaptıkları egzersizlerle beklenenden çok daha çabuk iyileşme göstermişlerdir.


Reformer Pilates

Reformer Pilates

Reformer Pilates


REFORMER (ALETLİ PİLATES) NEDİR?

Reformer; genel direnç, esneklik, koordinasyon ve denge dâhil, pilatesin en bilindik faydalarının tümünü bir arada sunar. Bunun karşılığında bu aletler, daha iyi duruş, zarif, etkin hareket ve çoğu insan için sırt ağrısı gibi fiziki dengesizliklerle ilişkili ağrılardan arınma gibi faydalar sunar.

Reformer egzersizleri, her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemidir. Ayrıca reformer aleti sayesinde egzersizler engelli bireylere adapte edilebilir. Böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır.

Reformer için daha doğru bir tanımlama ise;
“10 derste değişimi hisset, 20 derste değişimi gör, 30 derste başka biri ol!” felsefesini uygulamalı olarak sunar.

REFORMER PROGRAMIMIZ

10 ders ve 20 ders olarak alabileceğiniz programlarımızda, ders saatleri öğrencinin boş vakitlerine göre planlanır.

Haftada en az 2 ders yapılacak şekilde program ilerler.

Salonlarımıza ve eğitmenimizin ders saatlerine uygun bir zaman diliminde tanıtım dersi talep edebilirsiniz.

Tanıtım dersi ücretsizdir.

EVİTA PİLATES STUDİO

Cumhuriyet Mh. Yağmur Sk.

Cadde 224 Sitesi A Blok K:7 D:14

Nilüfer/Bursa

Telefon: 0 530 262 38 84

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!